logo

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η γυναικεία ομάδα του ΑΣΑ Διονύσου έχασε εκτός έδρας από τον ΑΣ Ηλιούπολης με σκορ 32-27 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής.

Τα κορίτσια μπήκαν μουδιασμένα στον αγώνα από το ξεκίνημα και με αρκετά λάθη, βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το πρώτο λεπτό του αγώνα με το ημίχρονο να διαμορφώνεται 18-12. Στο β΄ μέρος η ομάδα του ΑΣΑΔ προσπάθησε να καλύψει την διαφορά, τα κορίτσια αγωνίστηκαν με πιο καθαρό μυαλό και καλύτερες επιλογές στην επίθεση, κερδίζοντας το β΄ ημίχρονο με σκορ 14-15, που όμως δεν ήταν αρκετό για να κάνουν την ανατροπή.

Πεντάλεπτα: 4-1,7-3,8-5,11-6,13-9,18-12 [ημ],

19-15,21-16,24-19,26-20,29-24, 32-27.

Διαιτήτευσαν Στασινού-Μπράμου.

ΑΣΑ ΔΙΟΝΥΣΟΥ: (Κώστας Κότσιρας), Τσικνή (Τ/Φ), Χήνου, Σαββουλίδου, Καντζούρα (1 γκολ), Χάλα (3 γκολ), Μανδαμαδιώτη (4 γκολ), Ωραιοπούλου (3 γκολ), Βονεμπέργκερ (2 γκολ), Μάστορη (1 γκολ), Λουκάτου (Τ/Φ), Σακελλαρίου, Παναγιωταράκου, Μπρεάνου Χ. (8 γκολ), Μπρεάνου Μ. (6 γκολ).

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα αντιμετωπίζει εντός έδρας την Κυριακή 26/11 στις 17:45μμ τον Άρη Νικαίας, στο κλειστό Καπανδριτίου.