logo

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η ΑΕΚ ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι με τον Α.Σ. Άνοιξη Διονύσου  (ΑΣΑΔ) για την 2η αγωνιστική του τουρνουά χάντμπολ «DUKE 2018» στις 27 Δεκεμβρίου το απόγευμα, καθώς  επικράτησε στο «Σπύρος Λούης» 19-16.

Η Ένωση είχε το προβάδισμα στο 1ο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη ο ΑΣΑΔ μπήκε δυναμικά και κατάφερε να περάσει  μπροστά στο σκορ  και το παιχνίδι να δικαιολογεί απόλυτα το χαρακτηρισμό «ντέρμπι». Οι λεπτομέρειες  στα τελευταία λεπτά του αγώνα διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Τα πεντάλεπτα: 5-3, 7-4, 8-6, 9-10, 10-11, 19-16

ΑΕΚ: Παπανικολάου 5, Ναυπλιώτης, Ραράκος 5, Ρούτζιας 2, Κοτζιάς, Οικονόμου 1, Σεβαστάκης 3, Γετσόπουλος Γ. Γετσόπουλος Α. Μπαμπάσης, Μαυροφωράς 3, Γεωργούσης, Πόντα.

ΑΣΑ Διονύσου: Πικινάκης, Εμμανουηλίδης 2, Πουλέ, Πολυμέρης, Μουμουλίδης, Ραγκούσης 5, Ιερωνιμάκης 4, Στυλιάτης, Ιεσσαί Αν. 5, Ιεσσαί Αγ.